Apie Kakę Makę

Pirmoji Kakės Makės paveikslėlių knyga „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“ išleista 2010 m. Kūrybinga, išradinga, linksma, smalsi ir išdykusi herojė netruko užkariauti vaikų širdis. Ją palankiai įvertino ir vaikų literatūros kritikai – 2010 m. ši knyga IBBY (Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros tarybos) buvo pripažinta geriausia metų knyga mažiausiems skaitytojams.

Kakės Makės populiarumas augo su kiekviena nauja knyga, todėl jų skaičius sparčiai didėjo: Kakė Makė apsigyveno veiklos knygelėse, enciklopedijose, įvairaus formato žaislinėse knygose. Dabar jau yra išleista knygų apie Kakę Makę virš 30 pavadinimų.

Netrukus knygas papildė kiti produktai: lipdukai, dėlionės, gimtadienio atributika.

Nuo 2014 m. rudens Kakė Makė persikėlė į Valstybinio jaunimo teatro sceną. Ten sukurti du spektakliai: „Kakė Makė“ (2014) ir „Kakė Makė ir pavogtas laikas“ (2015).

2015 m. vasarą pasirodė populiarioji edukacinio turinio programėlė „Kakės Makės nuotykiai“, kasmet pasipildanti naujais žaidimais.

Tuo pačiu metu prasidėjo Kakės Makės personažo paslaugos veikla – atsirado galimybė Kakę Makę ir Netvarkos nykštuką pasikviesti į vaiko gimtadienį, miesto ar įmonės šventę.

Nuo 2015 m. Kakės Makės ženklas sparčiai plečiasi į kitas produktų kategorijas: maisto, gėrimų, higienos, tekstilės gaminių, raštinės reikmenų.

Kakė Makė populiari ne tik Lietuvoje, apie ją vis daugiau sužino ir kitos šalys. Šio personažo knygų autorines teises jau įsigijo Danija, Latvija, Rusija, Pietų Korėja, Izraelis, Lenkija, Graikija, Estija.

 

APIE AUTORĘ

Lina Žutautė (g. 1973), vaikiškų knygų dailininkė ir rašytoja, vaikystėje niekada nesvajojo iliustruoti knygų ir rašyti. Būti veterinare, gydytoja, rūbų modeliuotoja, kurti animacinius filmus – štai kas atrodė tinkamiausias užsiėmimas. Baigusi dailės studijas Šiaulių universitete ėmė dirbti dizainere, o tada netikėtai suprato, kad senas pomėgis piešti linksmus žmogeliukus niekur nedingo. Prireikė kelių metų, kol pasirodė pirmoji jos iliustruota knyga. Ir dar kelerių, kol pasaulį išvydo jos pačios parašyta „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“. Tai paveikslėlių knyga apie nenuoramą mergaitę, nemėgusią tvarkyti savo žaislų. Pagrindinis šios knygos įkvėpėjas, kaip sako pati L. Žutautė, buvo sūnus Karolis. Būdamas trejų metų jis paprašė mamos papasakoti jam istoriją apie mergaitę vardu Kakė Makė. Taip viskas ir prasidėjo.

Šiuo metu autorė su šeima gyvena Šiaulių rajone ir toliau rašo knygas apie Kakės Makės nuotykius.

 

Sekite Kakės Makės istorijų autorę